Dzień Sportu

19 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się już kolejna edycja Dnia Sportu. Wszystkie dzieci oraz ciocie pięknie się prezentowały w barwach biało-czerwonych. Ten ważny dzień rozpoczęliśmy od złożenia przysięgi, wypuszczenia balonów z helem oraz obowiązkowej rozgrzewki :-).

Wszystkie grupy wykazały się duchem sportowej walki. Dzieci miały szansę wykazać się zwinnością, szybkością i sprawnością fizyczną w specjalnie do tego przygotowanych strefach sportowych. Uczyły się zdrowej rywalizacji oraz umiejętności przestrzegania zasad i walki fair play.

Głównym celem tej imprezy było kształtowanie zachowań prozdrowotnych, propagowanie bezpiecznych zabaw na powietrzu,  zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej,  ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Na koniec każdy mały sportowiec dostał medal oraz zdrowy sok.